PROFESYONEL BIO

 

Karen Cittone Türk ve İtalyan uyrukludur. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca konuşmaktadır. Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra pazarlamaya ve markalaşmaya olan ilgisinden dolayı USCD San Diego, US'de bu alanda sertifikasını tamamlamıştır. Ardından kariyerine perakende sektöründe mağaza müdür yardımcısı olarak başlamıştır. Mağaza müdürü olarak Inditex, Mango gibi hazır giyim markalarında çalışmıştır. Perakende sektöründe belli bir zaman devam ettikten sonra, uluslararası mağaza koordinatörü olarak kariyerine devam etmiştir. Avrupa ve Türkiye’de birçok mağazayı yönetmiştir. Moda sektörüne olan ilgisinden dolayı moda işletme üzerine New York’da MBA yapmaya karar vermiştir. İki yıllık eğitim sürecinde, Maxmara, US ofisinde toptan satış departmanında ürün müdür yardımcısı olarak staj yapmıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra Istanbul’a geri dönüş yaparak kariyerine Avrupa ve Amerika’ya hazır giyim ihracatı yapan üretim firmasinda iş geliştirme müdürü olarak devam etmiştir. Çalıştığı süre içerisinde firmaya yedi yeni Avrupa markası kazandırmıştır. Ardından yeni bir mayo markasının tüm marka kimliği,marka imajını oluşturarak ürün geliştirmiş ve pazarlamıştır.

Moda endüstrisinin farklı alanlarında uluslararası satış tecrübesinden sonra kendi uluslararası moda iş geliştirme danışmanlık ajansını kurmaya karar vermiştir. Sunduğu servisler arasında;yeni üreticiler bulmak,iş geliştirmek, yeni pazarlar & yeni müşteriler, satış ve pazarlama, marka oluşturma ve üretim danışmanlığı içermektedir. Kendisi moda endüstrisinin farklı alanlarında satış departmanında uluslararası çalışarak satış ve pazarlama konusunda kendini geliştirmiştir. Uluslararası Moda İş Geliştirme ajansı ile hem designerlar hem de üreticiler ile iş birliği sağlayıp onlara markalaşma ve yeni pazarlar bulma yolunda danışmanlık vermektedir.

Moda endustrisine yeni giriş yapmak isteyen kişilere kariyer planlama süreçlerinde koçluk yapmaktadır.