CİTTONE TEKSTİL

Karen Cittone İstanbul doğumludur.Türk ve İtalyan uyrukludur. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca konuşmaktadır.

Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra pazarlamaya ve markalaşmaya olan ilgisinden dolayı USCD San Diego, US'de bu alanda sertifikasını tamamlamıştır.Pazarlama sertifika programı döneminde moda sektöründe kariyerine devam etme kararı almıştır.

Kariyerine Orange County,Us'de perakende sektöründe Mango markasında mağaza müdür yardımcısı olarak başlamıştır. Ardından mağaza müdürü ve koordinatörü olarak olarak Inditex gibi hazır giyim markalarında çalışmıştır.Mağazacılık sektöründe hem Türkiye ve Avrupa'da senelerce çalışmıştır.

Moda sektörüne olan tutkusu kariyer basamaklarını çıkarken daha da artmıştır ve bunun üzerine moda işletme üzerine New York’da MBA yapmaya karar vermiştir. Sadece moda işletme üzerine yoğunlaşan LIM College,Ny'da master bölümünü bitirmiştir.Eğitimi döneminde Maxmara, Ny ofisinde toptan satış departmanında showroom kısmında ürün müdür yardımcısı olarak staj yapmıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra Istanbul’a geri dönüş yaparak kariyerine Avrupa ve Amerika’ya hazır giyim ihracatı yapan üretim firmasinda iş geliştirme müdürü olarak devam etmiştir. Çalıştığı süre içerisinde uluslararası moda markalarının  Avrupa ofislerine  sıklıkla seyehat etmiştir.Üretim süreçlerini ve koleksiyonu pazarlamış ve yeni müşterileri bünyelerine katmıştır.O dönemde aynı zamanda bir start up mayo markasının tüm marka kimliği,marka imajını oluşturarak ürün geliştirmiş ve satış stratejisini oluşturmuştur.

2022 itibari ile kendi firması ÇİTTONE TEKSTİL'i kurmuştur.Firma çatısı altında Türk markalarını yeni pazarlara açmak,yabancı markaların  Türkiye üretim ayağında danışmanlık vermek gibi yurtdışı pazarları ile birebir iş yapısı modeli oluşturulmuştur.

Bununla beraber ailesinden kalan tekstil aksesuar satışına devam etmektedir.

 

 İLETİŞİM:

 karen@karencittone.com